Το αγαπημένο στέκι των Αθηναίων επιστρέφει κλασικό και μεγαλοπρεπές Το δημοφιλές εστιατόριο GB Roof Garden στον τελευταίο όροφο του ιστορικού Ξενοδοχείου Μεγάλη Βρεταννία, έχοντας κατακτήσει ξεχωριστή θέση στον κόσμο της γαστρονομίας και στις καρδιές των επισκεπτών του τα τελευταία χρόνια, άνοιξε πρόσφατα και πάλι τις πόρτες του έπειτα από μια εκπληκτική μεταμόρφωση. Ο σύγχρονος επανασχεδιασμός
Νέα
All
e-Magazino
Απολογισμοί
Νέα Ξενοδοχείων
Νεα της Ενωσης
Καλοκαιρινές βραδιές “Under the moonlight ” στο Vertigo Pool του St.George Lycabettus κατά τη διάρκεια της Πανσελήνου με τέχνη και aperitivo. Το ξενοδοχείο St.George Lycabettus, που γιορτάζει φέτος τα 50 χρόνια λειτουργίας του, με ιδιαίτερη χαρά παρουσιάζει τις μοναδικές Βραδιές Πανσελήνου, “Under the Moonlight” που θα πραγματοποιούνται στο εντυπωσιακό, ανακαινισμένο rooftop καθ’ όλη τη διάρκεια
Το NJV ATHENS PLAZA, ένα κορυφαίο ξενοδοχείο πολυτελείας στην καρδιά της Αθήνας, είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι αποτελεί το 1ο Ξενοδοχείο Πόλης στην Ελλάδα που απέκτησε την υψηλού επιπέδου πιστοποίηση GSTC από τη RoyalCert®, έναν διαπιστευμένο από το GSTC φορέα πιστοποίησης. Η πιστοποίηση GSTC βασίζεται σε ένα παγκοσμίως αναγνωρισμένο πρότυπο για τον αειφόρο
Με μέση πληρότητα της τάξης του 72,3% έκλεισε το πρώτο πεντάμηνο του 2024, έναντι 68.9% του 2023 για τα ξενοδοχεία της Αθήνας. Η θετική μεταβολή που καταγράφηκε σε επίπεδο πενταμήνου είναι της τάξης του 4,8% έναντι του 2023, ο δε Μάϊος ναι μεν σημείωσε καλύτερη πληρότητα έναντι των μηνών που προηγήθηκαν (86,2%) ωστόσο, η πληρότητα αυτή παρουσιάζει μείωση έναντι της
Το Ξενοδοχείο St. George Lycabettus συνεργάζεται με την Duetto και την Amadeus για την Αναβάθμιση της Διαχείρισης Εσόδων μέσω της Ενσωμάτωσης Τεχνητής Νοημοσύνης. Το Ξενοδοχείο St. George Lycabettus, ένα εμβληματικό πολυτελές ξενοδοχείο στην καρδιά της Αθήνας, που φέτος γιορτάζει 50 χρόνια λειτουργίας, ανακοινώνει με περηφάνια τη στρατηγική του συνεργασία με την Duetto, ηγέτη στις λύσεις
Την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024 η ΕΝΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΥΔΡΑΣ σε συνεργασία με το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ, οργάνωσε και υποδέχτηκε στην Ύδρα, μια ομάδα από 18 κορυφαίους influencers / content creators από διάφορες χώρες της Ευρώπης. Είναι οι δημοσιογράφοι της ψηφιακής εποχής που παρουσιάζουν video και live για προορισμούς σε Instagram, Tik Tok κλπ. Ξεναγήθηκαν